6 přesvědčivých důvodů proč “čtverkaře” potká větší úspěch a spokojenost (1. část)

Víte, že přes 90% velmi úspěšných lidí stěží zvládlo střední školu? Proč v naší zemi zastáváme všeobecně rozšířenou rovnici: premiant – úspěch? Realita je přitom úplně jiná. Záleží hlavně na vytrvalosti, píli a vaší ochotě pracovat.

Proč tedy “čtverkaři” zažívají větší úspěch než ostatní?

Jediným způsobem jak dělat skvělé věci je dělat to, co milujete. Pokud jste to ještě nenašli tak hledejte. Nepřestávejte.“ – Steve Jobs

1. Najdou dříve svůj životní cíl

“Čtverkaři” si mnohdy již ve velmi mladém věku určí svou životní prioritu. Jedou stále rovně. Občas do kopce, občas z kopce, ale stále rovně. Nešpiní si mysl nečím nepodstatným. Věnují se pouze věcem, týkajících se jejich cíle. Profesně blízkých, které je mohou vždy o krůček posunout.

Impozatním příkladem je Steve Jobs. Zakladatel společnosti Apple. Nikdy nedokončil vyskokou školu a to se stal špičkou v IT průmyslu. Díky čemu jej potkal úspěch? Dělal to co jej bavilo!

2. Získají dříve pracovní zkušenosti

Hůře studující osoby začínají s prací o mnoho dříve. Povětšinou aby se uživili. Přitom získávají cenné zkušenosti, které premiantům chybí. Poznávají hodnotu peněz, praxi. Mají možnost prokázat svou vytrvalost, píli a nadšení.

Inspiraci v našem okolí máme skoro všude. Já nalezl Martina M., úspěšného ředitele velkoobchodu s potravinami. Martin má za sebou pouze střední školu. Začínal jako brigádník. Během 5 let z něj udělali ředitele. Ptáte se proč? Když ostatní vyklidili 4 palety zboží za směnu, on jich udělal 15. Pracoval za 3 lidi! To nemohlo přejít bez povšimnutí. Nyní má na starosti 120 zaměstnanců a obraty v milónech korun. V čem je podle vás jiný? Proč jej potkal úspěch?

3. Umí si užívat života

Prostě a jednoduše: šťastné lidi potkává úspěch. Čím více dosahují spokojenosti, tím více pozitivních lidí přitahují. Jsou hodně proaktivní. Vždy stojí v čele. Dá se na ně spolehnout.

 “Štěstí se neměří podle titulů a peněz, ale podle zdraví a spokojenosti srdce.” – Paolo Mantegazza

Udělejte něco pro sebe!  Test smyslových center mozku vás čeká za tímto odkazem. Během 5 minut získáte pečlivě zpracované výsledky v PDF do vašeho emailu. Odpovědi, které mohou změnit váš život!