3 negativní myšlenky, které vám nedovolí opustit komfortní zónu

Jezdíte každý den do práce stejnou cestou? Také děláte neustále večer to stejné? To se potom nedivte, že se máte pořád stejně. Chcete se mít lépe? Vybočit ze zajetých kolejí? Poté je načase uvažovat o překročení hranice. Hranice naší komfortní zóny. Věřte mi, mnohdy je složité ze sebe vypotit sebemenší náznak úsilí. Jelikož komfortní zónu velmi dobře známe. Pracujeme zde automaticky a přirozeně. Existuje vůbec možnost jak dosáhnout v této zóně povzbudivé životní změny? 

“Hledej i tam, kde jiní nehledají, jdi tam, kam se ostatní jít obávají, protože pak se mnohem pravděpodobněji dostaneš i tam, kde se životní poklady ukrývají.”

Schopnost vědomě opustit komfortní zónu vám dokáže pomoci pochopit hodnotu času. Začnete totiž svých 24 hodin, 1440 minut a 86400 vteřin využívat daleko zodpovědněji. Povýšíte do skupiny nadprůměrných a úspěšných.

Přejete-li si učinit kvantový skok kupředu, je nutné určit a vymýtit negativní myšlenky, které vám zabraňují opustit zónu pohodlí. Na základě inspirace z úspěšné knihy Petra Ludwiga, spisovatele a zakladatele společnosti GROWJOB, máme vybrány 3 svazující myšlenky. Myšlenky, které nám zabraňují opustit komfortní zónu.

1. “Začnu zítra.”

Patříte do skupiny lidí u kterých ten správný zítřek nikdy nenastane? U těchto “planomluvů” znamená slovo zítra cosi magického. Něco co se nedá přesně určit.

Ohraničte si časem činnost pro kterou se rozhodnete. Vybřednete ze dna a učiníte první krok!

2. “Právě teď není ten správný okamžik.”

Škoda, že neexistuje počítadlo impozatních napadů a myšlenek, které si s sebou jejich majitelé vezmou do hrobu. Taky už jste hledali výmluvy proč právě teď ne? Určitě tušíte, že se jedná o začarovaný kruh. Pokud přijmete tento způsob myšlení nikdy nezačnete.

Vyhněte se frustraci a učiňte první krok! Zeptejte se sami sebe. Budete litovat toho co jste udělali, nebo toho co ne?

3. ” Začnu až budu mít více ____.”

Peněz? Sebedůvěry? Času? To jsou ty nejoblíbenější výmluvy mozku. Co naplat, této větě se nikdo z nás nevyhne.

Mám pro vás skvělou zprávu! Ve chvíli, kdy se vám v hlavě motá tato myšlenka, již vše potřebné máte. Jakmile si určíte soubor svých hlavních hodnot, pochopíte. Jelikož ve chvíli, kdy něco souhlasí s vaším vnitřním já, máte 100% šance na úspěch.

Chcete pomoci pochopit sebe sama? Udělejte si ZDARMA Test smyslových center mozku. Výsledky, které přijdou pečlivě zpracované do emailu, vám pomohou lépe pochopit své vlastní já.